MERAK EDİLENLER

Çelik Ev Nedir ?

Çelik Ev Ağır Çelik Malzemeden İmal Edilmiş Dayanıklı Çelik Malzeme İle Üretilmiş, Kolayca İnşaa Edilebilen, Uzun Yıllar Kullanılabilen, Sarsıntı ve Doğal Afetlere Dayanıklı Prefabrik Çelik Yapılardır.

Kolayca İnşaa Edilmesi, Kısa Sürede Yapımı Tamamlanması ve Estetik Görünümü Bakımından Tercih Edilen Bu Yapılar bütçenize uygun Sizlerin Ev Sahibi Olmanızı Sağlar.

Kurumsal Çelik Yapılar, Villa Tipi Çelik Yapılar, Çok Katlı Çelik Yapılar Olarak Kısımlandırılabilir…

Adelya İnşaat Taahhüt Prefabrik ve Çelik Yapı Sistemleri olarak bizler Ankara’da Çelik Yapı Konusunda Sizlere En Kaliteli Hizmeti Sunarak Sektöründe öncü marka olmayı hedefleyerek yola çıktık.

Ankara’dan Çıktığımız Bu Çelik Yapı Yolunda  Türkiye başta olmak üzere, Orta Asya’ya,Orta Doğuya ve Tüm Dünyaya  Hizmet Vermeyi hedefliyoruz…

Bünyemizde tasarımı ve üretimi gerçekleştirilen çelik villalarımız betonarme binalarla karşılaştırıldığında depreme karşı daha güvenlidir.Bunun nedeni çelik evlerimizin betonarme binalara oranla daha hafif ve daha mukavemetli olmasıdır

 Çelik yapınızın yalıtım malzemesi evi yaptırmayı düşündüğünüz iklimin şartlarına göre değerlendirilerek uygulanmaktadır.

Galvanizli Sac profiller kullanılarak inşa edilen çelik evlerimiz 100 yıl ekonomik ömre sahiptir.

Çelik konstrüksiyon evinizin temelini isterseniz kendiniz yaptırabileceğiniz gibi Adelya Çelik Yapı Sistemleri olarak bizde projeye uygun yapabiliriz.

Temel betonu atıldıktan sonra 30 gün içerisinde kaba ve ince inşaatı biten kullanıma hazır evinizi teslim ediyoruz.

Çelik konstrüksiyon yapılarınız 4 kata kadar inşa edilebilmekte olup en ekonomik çözümler tek katlı yapılarken iki ve üç katlı binalarda da betonarme yapılardan daha ekonomik çözümler sunmaktayız

Çelik yapılarınızda TSE Standartlarına uygun olmayan firmaların ürettiği malzemeler kullanılmamakta olup TSE standartları aranmaktadır

Çelik evlerimiz, çelik kolon ve kirişlere sahiptir.Taşıyıcı kısmı çelik konstrüksiyondur. Prefabrik evlerde ise taşıyıcı kısmı daha çok duvarlar yüklenmekte olup taşınabilmektedir.Çelik evler prefabrik evlere oranla depreme karşı daha güvenilir, ısı yalıtımı daha üst seviyededir.

Çelik konstrüksiyon evler kalıcı ömürlük evlerdir.Depreme karşı dayanıklıdır. İzolasyonu betonarme binalara göre beş kat daha duyarlıdır. Prefabrik evler taşınabilir kullanım süresi az olan daha kısa sürede imal edilen ön üretimi fabrikada yapılıp şantiye alanında sadece montajı yapılan evlerdir.

 İster çelik ev ister prefabrik ev olsun betonarme binalara göre daha hızlı inşa edilebilir.

 Depreme karşı daha güvenilirlerdir.Her iki ev de betonarme binalara oranla daha uygun maliyetlilerdir.

Prefabrik ve Çelik Evler Betonarme evler ile aynı mevzuata tabidir. Ayrıca belediyeler tarafından yapımı teşvik edilmektedir.

Prefabrik Nedir?

Prefabrik kelimesi prefabrike asıl anlamını taşımaktadır. Türkçeye İngilizceden geçen prefabrik kelimesi, pre yani ön anlamında ve sonrasında fabric yani yapı anlamında birleştirilerek prefabric anlamını kazanmıştır. Kısalarak İngilizcede prefab, uzun olarak ise prefabricate, prefabricated, prefabrication olarak çeşitli anlamlar kazanmıştır.

Prefabrik kelimesinin asıl anlamı ön üretimli küçük prefabrik ev anlamına gelmesine karşın, yine ön üretimli olan ve portatif, hazır üretilmiş prefabrik villa, prefabrik yapı, prefabrik bina,prefabrik konut, prefabrik site,prefabrik sosyal tesis,prefabrik hangar,prefabrik şantiye,prefabrik çalışma sahası,prefabrik kapalı saha ve prefabrik fabrikayı da kapsamaktadır.

Evet sizin hayalinizdeki tasarımı projelendirerek uygulayabiliyoruz.

Evet prefabrik yapılarımız sökülerek istenilen yere taşınıp monte edilebilir fakat söküm maliyeti, montaj maliyeti ve boya maliyeti vardır.

Prefabrik evlerimiz ısı yalıtımlıdır.Dört mevsim rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Firmamız bünyesinde inşa edilen kaliteli prefabrik evler 8,5 büyüklüğünde depreme dayanıklıdır.Rüzgar açısından ise hortum ve bu tarz büyük bir rüzgar olmadığı sürece sorun yaşamazsınız,zaten Türkiye 'de bu tarz büyük rüzgar akımları coğrafik olarak görülmez

Prefabrik evlerimiz tek katlı ve iki katlı olarak inşa edilebilmektedir.Fakat iki kat ve daha fazla katlı olan prefabrik evlerimizde çelik ve taşıyıcı konstrüksiyon maliyeti artmaktadır.

Prefabrik evlerimiz beton zemine çelik dübeller ile monte edilir. Prefabrik evlerimiz beton ile birlikte hareket eder bu yüzden zemin betonunun oldukça sağlam ve düzgün olması gerekmektedir.

Prefabrik evlerimiz ısı yalıtımlı olduğu için kışın soba,elektrik ocağı, kombi vs. gibi ısıtma araçları ile ısıtma sağlanırken yazın klima vasıtasıyla soğuma sağlayabilirsiniz.

Prefabrik ve Çelik Evler Betonarme evler ile aynı mevzuata tabidir. Ayrıca belediyeler tarafından yapımı teşvik edilmektedir.

ÜST Call Now Button
Open chat